Kurz Kreslení pro dospělé v Moravanech

Kdybych věděl, co je umění, nikdy bych se tím netajil.

Pablo PicassoNabízíme Vám možnost účasti v nově otevřeném

kurzu

KRESLENÍ

Bude probíhat pod záštitou občanského sdružení Vrabčák Moravany v Moravanech u Brna, v prostorách klubu důchodců na ulici Vnitřní 24. Na první lekci se sejdeme ve čtvrtek 18. října 2012 v 18:00 hodin.

Kurz povede ing. arch. Helena Hermanová, lektorka kreslení na Mendelově univerzitě a majitelka Ateliéru pro kočku - školy kreslení, písma a výtvarných technik.

Více nám o kurzu řekne sama lektorka:

"Kurz je určen všem zájemcům starším 16 let, kteří se chtějí zdokonalit ve svých dovednostech, stejně tak jako těm, kteří si chtějí kreslit prostě jen tak, pro radost. Vhodný je i pro ty, kteří se chtějí připravit na talentové zkoušky na některou z vysokých škol uměleckého směru. Náplň kurzu přizpůsobíme skladbě účastníků a případně jejich individuálním zájmům a potřebám. Je nutno získat některé důležité návyky a také disciplínu, naučit se dívat a hlavně vidět, ale doufám, že nikdy neztratíme ze zřetele to, že nám musí přes všechna případná utrpení a strázně tvorba přinášet radost. Věřím, že k tomu svým dílem přispěju.

Budeme postupovat od nejjednodušších, ale o to důležitějších, protože základních, úkolů k těm nejsložitějším. Tedy od tvaru, přes světlo, tvář, postavu a pohyb až po kreslení v plenéru. Dotkneme se i studie pohybu a třeba se posuneme i k umění zkratky, stylizace, abstrakce... Vyzkoušíme si i různé materiály a výuku si zpříjemníme zajímavými úkoly.

Na první hodinu bych byla ráda, abyste si donesli tužku s měkkou tuhou, nejlépe 6B, na zbytku se společně domluvíme. Pro zapomnětlivé, případně pro ty, kteří si nebudou s nákupem vědět rady, budou v první hodině tužky k dispozici. Hlavně si přineste odhodlání, optimizmus a vytrvalost. A vnímavé oči a citlivou duši. A lehkou ruku. A …"

Organizační informace:

Délka trvání jedné lekce: 120 minut.

Délka kurzu: 2 semestry, každý semestr má 15 lekcí po 2 hodinách.

Cena kurzu: 3.000,- Kč/1 semestr (= 30 hodin)

5.400,- Kč při platbě obou semestrů zároveň

- 10% přihlásím-li se v průběhu konání výstavy

- 10% pro účastníky minulých ročníků

Bankovní spojení: 2900074127/2010

Variabilní symbol: číslo Vašeho mobilního telefonu, který uvedete v přihlášce,

a do zprávy pro příjemce napište prosím jméno člověka, jemuž je kurz placen.

Přihlášky: www.atelierprokocku.cz nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška se stává závaznou a místo v kurzu je rezervováno zaplacením kurzu na výše uvedené číslo účtu. Přihlášky evidujeme podle data platby, ne podle data přihlášky. Děkujeme za pochopení.

 

S veškerými otázkami otázkami se obracejte na lektorku ing. arch. Helenu Hermanovou. Ráda Vám je zodpoví na telefonu 602 52 42 00 nebo mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Těší se na Vás

Helena Hermanová, lektorka

Hledat

Sponzoři

Finanční a materiální podporu pro naše aktivity jsme získali od těchto subjektů:

obec Moravany

Nadace O2

Jihomoravský kraj

pan Petr Veleba - HV Elektro, s.r.o.

pan Petr Havránek

paní Kožuská - Tydlidům Nebovidy

pan David Novohradský

pan Horký

pan Viktor Blažek

drobní dárci na našich akcích pro veřejnost

paní Flídrová

paní Dytrtová

paní Bradáčková

paní Menšíková

paní Staňková

pan Havránek