Přístavba jedné třídy mateřinky

Vážení návštěvníci,

 

tímto bychom vás rády seznámily s projektem přístavby jedné třídy ke stávající budově MŠ. Impulzem pro naši aktivitu byl velký převis žádostí o přijetí dítěte do školky na školní rok 2010/2011 (jak víte, na 13 volných míst bylo 65 uchazečů). V MŠ Nebovidy byla situace obdobná a i MŠ v Ořechově zaznamenala více jak dvojnásobný převis poptávky, nejinak tomu bude v následujících letech.

Jelikož obec nemá na projekt výstavby či dostavby školky v roce 2010 vyčleněny žádné peníze a i příští rok budou případné investice v limitovaném rozsahu, rozhodly jsme se řešit přístavbu modulovými sestavami. Tyto sestavy jsou nejenom daleko méně náročné na investice než zděná stavba, ale i velmi rychle realizovatelné.

Po konzultaci s paní ředitelkou MŠ jsme  zahájily fázi shromáždění nabídek od potenciálních dodavatelských firem. V této chvíli jsme oslovily následující firmy: UNIKO Zlín, PEGAS Container, IMECON Containers, ALGECO, ZRUP, TOUAX a STG Trade. Po těchto dodavatelských firmách žádáme nákres modulového řešení a odhad cenové kalkulace, které bychom rády představily na pracovním zasedání zastupitelstvu obce dne 25.5.2010.

Pokud se náš nápad bude zastupitelům líbit a budou vstřícní tomuto řešení, bylo by možné vystavět novou třídu během letních prázdnin 2011 za budovou MŠ přístupnou z atria vchodem, kde je ředitelna, tak, aby přístavba nerušila vzhled architektonicky výjimečné stavby MŠ. Třída by měla být pro 25 dětí s vlastní šatnou a vlastním sociálním zařízením.

Pokud máte v této fázi projektu jakékoli dotazy, návrhy či připomínky, prosím neváhejte nás kontaktovat. Pro více informací o modulových sestavách prosím navštivte stránky dodavatelských firem (odkazy jsou pod jejich názvy). Zde přikládáme alespoň ochutnávku obrázků pro představu jak taková modulová školka může vypadat: 

 

 

 

 

Hledat

Sponzoři

Finanční a materiální podporu pro naše aktivity jsme získali od těchto subjektů:

obec Moravany

Nadace O2

Jihomoravský kraj

pan Petr Veleba - HV Elektro, s.r.o.

pan Petr Havránek

paní Kožuská - Tydlidům Nebovidy

pan David Novohradský

pan Horký

pan Viktor Blažek

drobní dárci na našich akcích pro veřejnost

paní Flídrová

paní Dytrtová

paní Bradáčková

paní Menšíková

paní Staňková

pan Havránek